12 Ara 2016
Aralık 12, 2016

2017 İş Güvenliği Sınavı Ne Zaman?

0 Yorum

ÖSYM tarafından yapılacak olan iş güvenliği sınavlarında başarı gösteren adaylar aldıkları puan türüne göre seçim yapmakta ve sonrasında da iş güvenliği uzmanlığı kadrosuna girecekleri alanlarda bir diğer özel sınava da tabi tutulmaktadır. Peki, 2017 iş güvenliği sınavı ne zaman? Bu soru aslında sınava girecek olan herkesin merak ettiği bir konu olmaktadır. İş güvenliği sınav tarihleri ÖSYM internet sitesi üzerinden ulaşılacağı gibi yazımızın içerisinde de bu sınav tarihi belirtilecektir.
İş güvenliği sınav tarihlerini açıklamadan önce sınavın başvuru süreçlerine ve başvuru tarihlerine bakmak daha doğru olacaktır. 2017 iş güvenliği ve iş sağlığı sınavı başvuru tarihleri 28 Şubat – 8 Mart 2017 tarihleri arasında internet üzerinden online olarak gerçekleştirilebilecektir. Adaylar sınav harçlarını yatırdıktan sonra tüm sınav bilgilerini ve sınav giriş belgelerini internet üzerinden temin edebilmektedir. ÖSYM sitesine şifreniz ile veya e – devlet sistemi üzerinden şifre ile tüm sınav bilgileri eksiksiz şekilde edinilebilmektedir. 2017 iş güvenliği sınavı ne zaman? Sorusuna gelecek olursak sınav takviminde karşımıza çıkan tarih 29 Nisan 2017 olmaktadır. İş güvenliği ve iş sağlığı sınav takviminde 29 Nisan günü saat 9.30’da sınavın gerçekleşeceği adaylara duyurulmuştur.
İş güvenliği sınavı Türkiye genelinde değil sadece bazı bölgelerde uygulanmaktadır. Her bölge için ulaşımın en kolay şekilde sağlanacağı konumlar tercih edilmektedir. 29 Nisan’da uygulanacak olan iş güvenliği sınavı sınav merkezleri ise şu şekilde olacaktır. Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul-1, İstanbul-3, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van illerinde sınavlar gerçekleştirilecektir. Ancak 1000 sayısından az olan sertifika bölgelerindeki sınavlar ise direkt olarak Ankara’da uygulanacaktır. Sınava girecek olan adayların yaşadığı bölgede eğer 1000 kişinin altında sertifika programı varsa bu kişiler Ankara’ya gelerek burada sınava girecektir.