22 Ocak 2014 tarihinde ÇSGB sitesinde İSG KATİP üzerinden sınavda hangi belge grubundan gireceğini sorgulayacaklar. Listede adınız ve gireceğiniz belge sınavı doğru ise sorun yok uygulama duyurusundaki işlemleri tarihinde yapacaksınız. Listede adınız yoksa, prim günleriniz de hangi belge grubuna yetiyor ise, 27 Ocak 2014 tarihine kadar ÇSGB’ye belgelerinizi ekleyerek ( SGK Dökümleri) dilekçe ile başvuracaksınız. (İtiraz başvuru dilekçe örneği aşağıdadır.) Diğer işlemler için sınav uygulama duyurusunu lütfen okuyunuz. (Aşağıda) Sınavda başarılı olmak için 22.Şubat.2014 tarihinde düzenlediğimiz sınavdan bir gün önceki tekrar eğitimine mutlaka katılınız.

İZLENECEK ADIMLAR

  1. http://isgkatip.csgb.gov.tr/Logout.aspx sitesine giriş yapılacak.23subatYukseltme-Klv-1
  2. T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile sisteme giriş yapılacak.
  3. 23subatYukseltme-Klv-2Açılan ekranda “Giriş” kısmına tıklanacak.23subatYukseltme-Klv-3
  4. 23subatYukseltme-Klv-4
  5. Sınav Giriş Bilgisi Görüntüleme23subatYukseltme-Klv-5
  6. Sınav giriş bilgisinde yanlışlık görmeyenlerin herhangi bir işlem yapmasına gerek olmayıp bu kişiler Sınav Uygulama Duyurusu doğrultusunda hareket edeceklerdir.
  7. Sınav giriş bilgisinde yanlışlık olduğunu düşünenler yanlışlığın düzeltilmesi amacıyla itiraz dilekçelerini prim ödeme gün sayılarını belirtir belgeler ile birlikte 27.01.2014 Pazartesi mesai bitimine kadar İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Gelen Evrak servisine elden ya da posta yolu ile ulaştırmaları gerekmektedir. Bu tarihten sonra yapılacak itiraz başvuruları kesinlikle dikkate alınmayacaktır. Sınav giriş bilgisinde yanlışlık olduğunu düşünenlerin itiraz dilekçeleri ve ibraz ettiği belgeler incelenecek ve gerekli görüldüğü takdirde adayın sınava gireceği belge sınıfında düzenleme yapılacaktır. Söz konusu adaylar, sınava gireceği belge sınıfının son durumunu en geç 30.01.2014 tarihine kadar sorgulayabileceklerdir.
  8. İtiraz Başvuru Dilekçe Örneği